Bulgaristan Üniversitesi Bölümler

bulgaristan universitesi bolumler

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bulunan Bulgaristan Üniversitesi günümüzde Avrupa’nın ve dünyanın en önemli üniversitelerinden bir tanesi olarak dikkat çekmektedir

Bulgaristan Üniversitesi bölümler konusunda sıklıkla sorular sorulmaktadır. Bulgaristan Üniversitesi’nde eğitim veren bölümler şunlardır:

Hukuk Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Matematik Fakültesi, Tıp Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, Kimya Fakültesi, Tarım Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Ekonomi Bilimleri Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Fakültesi, Ormancılık Fakültesi, Coğrafya Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Madencilik ve Jeoloji Fakültesi, Ortodoks İlahiyat Fakültesi, Örgüsel Bilimleri Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Fiziksel Kimya Fakültesi, Siyaset Bilimi Fakültesi, Fizik Fakültesi, Güvenlik Çalışmaları Fakültesi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Fakültesi, Stomatoloji Fakültesi, Spor ve Beden Eğitimi Fakültesi, Öğretmen Eğitimi Fakültesi, Teknoloji ve Meteoroloji Fakültesi, Ulaştırma Mühendisliği Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi.

Bulgaristan Üniversitesi bölümleri arasında en başarılı olanı ise Matematik bölümüdür. Matematik dalında ilk 150 üniversite arasında gösterilen üniversite, diğer bölümleri ile de dikkat çekmektedir. Üniversite ilk kurulduğunda hukuk, mühendislik ve felsefe bölümleriyle eğitim vermiş, sonraki yıllarda bu sayı oldukça artmıştır.

Bulgaristan Üniversitesi’nin bu kaliteli eğitim sunan bölümlerinde eğitim görebilmek için sınava girmenize gerek yoktur. Yani sınav stresi, puan stresi yaşamandan üniversite hayallerinizi gerçekleştireceksiniz. Aynı zamanda bu kaliteli eğitimin oldukça uygun fiyatlarla sunulması da üniversiteyi cazip hale getirmektedir. Yani hayallerinizdeki mesleğe adım atmak için önünüzde hiçbir engel yoktur.

Bulgaristan’da yaşam ve Bulgaristan Üniversitesi hakkında her türlü sorunuza en doğru ve en güncel cevapları Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan edineceksiniz. Yurtdışı eğitimi konusunda dürüst bir rehberlik hizmeti sunan Anadolu Yurtdışı eğitim Danışmanlığı, alanında uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş