Bulgaristan Eğitim Danışmanlığı

bulgaristan universitesi egitim danismanligi

Bulgaristan, Eğitim konusunda özellikle 2007 yılından sonra AB üyesi olduktan sonra atılım yapan ülke, çağdaş eğitim anlayışıyla dikkat çekmektedir. Bu bağlamda ülkemizden ve diğer ülkelerden son dönemlerde rağbet görmeye başlayan Bulgaristan, ülke dışından en fazla tercih edilen Balkan ülkeleri arasında yer almaktadır.

Bulgaristan eğitim danışmanlığı konusunda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlere en doğru ve en güncel bilgiler ışığında danışmanlık hizmeti verecektir. Bulgaristan eğitim danışmanlığı konusunda uzman kadrosu ve onlarca ofisi ile Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı daima yanınızdadır. Bulgaristan’da yaşamak, öğrenci vizesi almak, konaklama imkanları, ekonomik ulaşım seçenekleri gibi her konuda hizmetinizdeyiz.

Bulgaristan eğitim kalitesi anlamında da sürekli gelişim göstermektedir. Ülkede bulunan 50’den fazla üniversite, çağdaş eğitim anlayışı ilkesiyle hareket etmektedir. Bulgaristan’da yer alan devlet üniversiteleri Sofya, Plovdiv, Pleven, Stara zagora ve gabrovo Devlet Üniversitesi ve Sanat Üniversitesi’dir. Bu üniversitelerin sayısı her geçen yıl artmaktadır.

Bulgaristan eğitim sisteminde ülke dışından üniversiteyi okumak isteyenler için sınav şartı bulunmamaktadır. Bulgaristan’da üniversite eğitimi almanız için lise mezunu olmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda alan farkı olmadığı için liseden hangi alan mezunu olursanız olun dilediğiniz bölümü tercih etme imkanınız vardır. Yani sözel ya da sayısal alan mezunu olmanız bölüm tercihinizde etkili olmayacaktır.

Bulgaristan üniversiteleri birçok öğrenci ve akademisyen değişim programını başarılı bir şekilde uygulamaktadır. Aynı zamanda ülkede bulunan üniversitelerden Bulgaristan ve Plovdiv üniversiteleri oldukça tanınmıştır. Özellikle başkent Sofya’da bulunan Bulgaristan Üniversitesi dünya çapında başarılara imza atmış, oldukça kaliteli ve köklü bir üniversitedir.

Bulgaristan’da yer alan üniversiteler eğitim kalitesinin yanında fiyat konusunda uygun olmaları ile de dikkat çekmektedir. Üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler diledikleri bölümü ülkemize ve diğer ülkelere göre çok daha uygun fiyatlarla alabileceklerdir. Bulgaristan’da bulunan üniversiteler maddi anlamda cazip seçenekler sunmaktadır.

Bulgaristan, öğrenciler için oldukça cazip bir ülkedir. Bulgaristan üniversitelerinde eğitim hizmeti alarak hayallerinizdeki mesleğe yaklaşmış olacaksınız. Son dönemlerin yükselen değeri Bulgaristan üniversiteleri sizleri beklemektedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş