Bulgaristan Üniversitesi Ekşi

bulgaristan universitesi eksi

Bulgaristan dendiğinde akla tabii ki savaşlar da gelmektedir ancak son dönemlerde bu algıda önemli bir değişiklik olmuştur. Ülke savaşların ve iç karışıklıkların yarasını hızla sarmakta ve sürekli gelişmektedir. Eğitim alanında yapılan yatırımların karşılığı alınmıştır. Ülkede yer alan üniversitelerdeki eğitim seviyesi her geçen yıl yükselmeye devam etmektedir.

Ekşi Sözlük, ülkemizdeki en önemli sosyal medya kuruluşlarından biridir. Binlerce kullanıcısı olan sayfada ülke gündemindeki hemen her konuda yorumlar yapılmaktadır. Sürekli gündemde olan sayfada eğitim konusuyla ilgili de sürekli yeni başlıklar açılmaktadır.

Bulgaristan Üniversitesi Ekşi konusuna baktığımızda Ekşi Sözlükte bu üniversite ile ilgili birçok başlık mevcuttur. Bulgaristan Üniversitesi ile ilgili bu sayfada yapılan yorumlar genellikle olumludur. Bulgaristan Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler verdikleri kararın ne kadar doğru olduğunu her fırsatta belirtmektedirler.

Balkanlar’da yer alan en önemli üniversitelerden biri olan Bulgaristan Üniversitesi 1808 yılında Yüksek Okul olarak kurulan okul 1900’lü yılların başlarında ise resmen üniversite olmuştur. Hemen hemen yüz bin öğrenciye sahip olan üniversitede beş bine yakın da alanında uzman akademisyen vardır. Üniversite günümüzde 31 fakülteye sahiptir. Ayrıca 7 kütüphaneye sahip olan üniversitede 1,5 milyonun üzerinde kaynak mevcuttur.

Bulgaristan Üniversitesi Fakülteleri

Hukuk Fakültesi, Tarım Fakültesi, Tıp Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Siyaset Bilimleri Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi, Kimya Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, Ekonomi Bilimi Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Fakültesi, , Matematik Fakültesi, Coğrafya Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Madencilik ve Jeoloji Fakültesi, Ortodoks İlahiyat Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Örgütsel bilimleri Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Fizik Fakültesi, Fiziksel Kimya Fakültesi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Fakültesi, Güvenlik Çalışmaları Fakültesi, Spor ve Beden Eğitimi Fakültesi, Öğretmen Eğitimi Fakültesi, Ulaştırma Mühendisliği Fakültesi, Stomatoloji Fakültesi, Ormancılık Fakültesi, Teknoloji ve Meteoroloji Fakültesi.

Bulgaristan Üniversitesi ile ilgili her türlü sorunuzda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlerin hizmetindedir. Kurulduğu günden beri dürüstlük ilkesinden ödün vermeyen Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yurtdışında eğitim konusunda en güncel bilgilere sahip olacak ve bu doğrultuda tercihlerinize yön vereceksiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş