Bulgaristan Üniversitesi Fiyatları

bulgaristan universitesi fiyatlari

Bulgaristan ülke olarak çok büyük sıkıntılar atlattıktan sonra eğitime ciddi anlamda yatırımlar yapmaya başlamıştır. Özellikle son dönemde özel üniversitelerin de kurulmasıyla Bulgaristan’daki üniversite sayısı 55’ ye yükselmiştir. Bu üniversiteler içerisinde başkent Sofya’da bulunan Sofya Üniversitesi, en büyük ve en gelişmiş üniversitedir.

Bulgaristan Üniversitesi fiyatları incelendiğinde oldukça cazip fiyatlarla kaliteli eğitim sunduğu görülmektedir. Üniversitenin çağdaş eğitim ilkesi sayesinde öğrenciler bu üniversiteyi tercih etmektedir. Bulgaristan Üniversitesi fiyatları, diğer ülkelerdeki üniversitelere göre son derece uygundur.

Bulgaristan Üniversitesi’nde bulunan bölümler şunlardır:

Tıp Fakültesi, Matematik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Kimya Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, Ekonomi Bilimi Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Fakültesi, Ormancılık Fakültesi, Coğrafya Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Madencilik ve Jeoloji Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Fizik Fakültesi, Fiziksel Kimya Fakültesi, Siyaset bilimleri Fakültesi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Fakültesi, Güvenlik Çalışmaları Fakültesi, Öğretmen Eğitimi Fakültesi, Stomatoloji Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi, Teknoloji ve Meteoroloji Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Ulaştırma Mühendisliği Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Ortodoks İlahiyat Fakültesi, Spor ve Beden Eğitimi Fakültesi, , Tarım Fakültesi, Örgütsel bilimleri Fakültesi.

Bulgaristan Üniversitesi’nde bulunan araştırma merkezleri şunlardır:

Engelli Öğrenci Merkezi, Bilgisayar Merkezi, Teknoloji Transfer Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Merkezi, Kariyer Geliştirme Merkezi, Stratejik Yönetim Merkezi, Bilimsel Simülasyonlar Merkezi, , Kalite Güvence Merkezi.

Bulgaristan Üniversitesi’ne kayıt yaptırabilmek için sınava girmenize gerek yoktur. YGS ya da LYS gibi sınavlarda başarılı olma zorunluluğu bulunmamakla birlikte lisedeki not ortalamanız da önemli değildir. Yine ülkemizde üniversite bölümleri seçerken göz önünde bulundurulan alan konusu da önemli değildir. Kısaca, Bulgaristan Üniversitesi’nde eğitim görmek isteyen öğrencilerin lise mezunu olması ve okumak isteyecekleri bölüme karar vermeleri yeterlidir. Sadece resmi işlemleri tamamlayarak hayallerinizde yer alan bölümü okuma imkanına sahip olacaksınız.

Bulgaristan Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak, üniversite hakkında en güncel bilgileri edinmek, vize işlemleri, konaklama imkanları gibi konularda bilgi almak için tek adresiniz Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olmalıdır. Sadece üniversite hakkında değil Bulgaristan hakkında tüm bilgileri Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile öğreneceksiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş