Bulgaristan Üniversitesi Fizik Tedavi

bulgaristan universitesi fizik tedavi

Bulgaristan Üniversitesi, Bulgaristan’ın başkenti ve en önemli şehri olan Sofya’da bulunan, ülkenin en büyük ve en köklü üniversitesidir. 1808 yılında eğitim hayatına başlayan okul bu anlamda Balkanlarda bulunan en eski üniversitedir.

Tıpta yaşanan ilerlemeler Bulgaristan Üniversitesine de yansımıştır. Son derece çağdaş imkanlarla, uygulamalı eğitim imkanı sunan Bulgaristan Üniversitesi aynı zamanda ülkenin en güvenilir araştırma hastanesini de bünyesinde bulundurmaktadır. Eğitim kalitesi oldukça üst düzey olan üniversitede her alanda uzman akademisyenler görev yapmaktadır.

Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde bulunan fizik Tedavi bölümü oldukça kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Bulgaristan Üniversitesi Fizik Tedavi konusunda sağladığı imkanlarla ülkenin en güvenilir fizik tedavi merkezi haline gelmiştir. Birçok ünlü fizik tedavi uzmanı yetiştiren üniversite bu anlamda da öncü olmaktadır.

Bulgaristan Üniversitesi, ERASMUS, DRC, EUA, AUF, DAAD gibi eğitim alanında önemli değişim anlaşmaları gerçekleştirmiştir. Bulgaristan Üniversitesi böylece akademisyen ve öğrenci değişim programlarını başarıyla uygulamaya devam etmekte ve bu da bilimselliği ön plana çıkarmaktadır. Bu nedenle yabancı öğrencilerin ilgisi bu üniversitededir.

Bulgaristan Üniversitesi kalite anlamında dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında gösterilmektedir. Üniversitede 100.000’i aşkın kayıtlı öğrenci eğitim görmektedir. Bunun yanı sıra Bulgaristan Üniversitesi’nde 5000 civarında akademik görevli hizmet vermektedir.

Bulgaristan Üniversitesi’nde 31 fakülte ve 11 araştırma enstitüsü görev yapmaktadır. Bulgaristan Üniversitesi’nde bulunan 7 kütüphane de 1,5 milyon civarında doküman mevcuttur. Bu sayede akademisyenler ve öğrenciler araştırmalarında kaynak sıkıntısı çekmemektedir.

Bulgaristan Üniversitesi’nde eğitim görmek için lise mezunu olmanız yeterlidir. Yani YGS ya da LYS gibi sınavlara girmenize ve başarılı olmanıza gerek yoktur. Aynı zamanda alan farkı gözetilmediği için istediğiniz bölümü seçebilirsiniz.

Bulgaristan Üniversitesi’nde eğitim görme konusunda her türlü bilgiyi Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile edinebilirsiniz. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, alanında uzman kadrosu ve onlarca ofisi ile her an yanınızda ve yurtdışında eğitim konusunda en güncel bilgilerle hizmetinizdedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş