Bulgaristann Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

bulgaristan universitesi insaat muhendisligi

Bulgaristan, iç sorunlardan sonra sürekli gelişim gösteren ve ön plana çıkmaya başlayan bir ülkedir. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bulunan Sofya Üniversitesi günümüzde Avrupa’nın ve dünyanın en önemli üniversitelerinden bir tanesi olarak dikkat çekmektedir.

Bulgaristan Sofya Üniversitesi oldukça gelişmiş imkanlara sahip olan ve ülke dışında tanınan bir üniversitedir. Bulgaristan Üniversitesinde sayısı 100.000’i bulan kayıtlı öğrenci eğitim görmektedir. Bulgaristan Sofya Üniversitesi’nde 5000 civarında akademik personel eğitim sunmaktadır.

İnşaat Mühendisliği, günümüzde önemi artan sektörlerden biridir. Artan nüfus ile birlikte barınma ihtiyacı da artmaktadır. Bunun yanında ekonomik gelişmeler de yeni iş merkezi ihtiyacını doğurmaktadır. Tüm bu ihtiyaçlar için İnşaat Mühendisliği ön plana çıkmaktadır. Durum böyle olunca da bu bölüme olan ilgi artmaktadır.

Bulgaristan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ülkenin ve bölgenin en gelişmiş İnşaat Mühendisliği Fakültesidir. Bulgaristan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü birçok başarılı mühendis yetiştirmiş ve bu anlamda ülkeye katkıda bulunmuştur. Bölümde gerekli olan tüm teknik donanım mevcuttur. Bölümde eğitim veren, alanında uzman olan akademisyenler ile eğitim kalitesi artmıştır.

Bulgaristan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümüne kayıt yaptırmak için sınav şartı yoktur. Bulgaristan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümüne kayıt yaptırmak için lise diploması yeterlidir. Liseden mezun olma ortalamanız ya da mezun olduğunuz alan da önemli olmadığı için bu bölüme isteyen herkes kayıt yaptırabilir. Bölümü Bulgarca ya da İngilizce okumanız mümkündür. Dil yeterliliği konusunda gereken şartları sağlarsanız hazırlık bölümü okumanıza gerek yoktur. Aksi halde 1 yıl hazırlık sınıfı okumanız gerekmektedir.

Bulgaristan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü okumak ülkemize ve diğer ülkelere göre oldukça avantajlı fiyatlarla mümkün olmaktadır. Bu nedenle üniversite ülke dışından öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Bulgaristan’da yaşam ve Bulgaristan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği hakkında her türlü sorunuzda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlere yardımcı olacaktır. Alanında uzman kadrosuyla Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı onlarca ofisi ile her an yanınızdadır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş