Sofya Teknik Üniversitesi

bulgaristan sofya teknik universitesi

Bulgaristan’ının en büyük üniversitelerinden biri olan Sofya Teknik Üniversitesi, mühendislik alanında geniş bir yelpazeye eğitim hizmeti vermektedir.  1995 yılında üniversite unvanı alarak eğitim faaliyetini günümüze dek kaliteli bir şekilde vermektedir.

Sofya Teknik Üniversitesi, hazırlık, lisans ve yüksek lisans olarak mühendislik alanında eğitim vermektedir. Bu bölümler İngilizce veya Bulgarca eğitim bölümlerine ayrılarak öğrencilerin seçeceği bölüm üzerine görecekleri eğitimde değişebilmektedir. Ayrıca Sofya Teknik Üniversitesi için tercihleri arasında koyan bir Türk öğrenci, ülkemizde üniversite seçme sınavlarına girmeden mühendislik üzerine geniş seçenekleri bulunan bölümlerden dilediğini tercih ederek Sofya Teknik Üniversitesinde öğrenim görebilmektedir. Sınavsız ve taban puansız olarak Sofya Teknik Üniversitesi, uygun ve cazip fiyat seçenekleriyle AB müfredatına uygunluk çerçevesinde kaliteli bir eğitimle ülkemizden birçok öğrenciyi bünyesinde yetiştirmektedir.

Geleceğe Atılan Büyük Adım

Sofya Teknik Üniversitesi bünyesindeki her öğrenciye özel olarak yaklaşım göstererek bireysel eğitimlerini kusursuz bir şekilde almaları için kaliteli bir hizmet anlayışı gütmektedir. Ülkemiz öğrencilerine de imkanları gevşeterek uygun fiyat imkanları dahilinde istedikleri bölümleri seçebilme imkanı sunması bu kaliteli hizmet anlayışının başka bir yansımasını da göstermektedir. Sofya Teknik Üniversitesinde 26 mühendislik bölümü bulunmaktadır ve öğrenciler yatkın olduğu bu bölümlerden birini tercih ederek gelecekleri adına büyük bir adımın başlangıcını yapabilmektedirler. Ayrıca Sofya Teknik Üniversitesi sosyal anlamda öğrencilere birçok ücretsiz imkanda sunmaktadır. Bu imkanlar dahilinde yüzme havuzları, tenis kortu ve kütüphaneler gibi hizmetlerde öğrencinin gelişim süresince fiziki olarak gelişebilmesine ortam hazırlamaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesinde okumak isteyen bir Türk öğrenci, Türkiye’nin birçok noktasında bulunan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerine giderek, Bulgaristan’da eğitim görebilmek adına tüm merak ettikleri konuları, uygun ücret fiyatlarını, Sofya Teknik Üniversitesi hakkında tüm detayları öğrenebilmektedirler. Ayrıca Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenciler için Sofya Teknik Üniversitesine oldukça yakın bir yerde konaklama hizmetini, vize işlemlerini ve Bulgaristan’da okuması için gereken tüm başvuru belgelerinde yardımcı olarak öğrencinin hiçbir sorun yaşamadan hayalini kurduğu bölümde okuması için gereken tüm hizmeti sağlamaktadır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş