Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

Yurt dışı eğitim için en çok gidilen bölümlerin başında Tıp fakülteleri gelmektedir. Tıp fakülteleri içinde birçok bölümün bulunduğu ve okunması zor ancak kayıt alanı oldukça kolay olan bir bölümdür. Sofya Tıp üniversitesi bu anlamda oldukça fazla adı duyulmuş olan okullardan biridir. Bu okullardan birinde yoğun bir eğitim programı düzenlenmiştir. Oldukça geniş bir karşılıklı öğrenci ve öğretim görevlisi yetiştirme profili benimsenmiştir. Bilimsel alanlarda yapılan çalışmalar ise oldukça yaygındır. Sofya tıp üniversitesi hakkında kamu sağlığı alanında çalışmaların olduğu bilinmektedir. Bunun için yoğun bir bölüm arayışı içinde bulunan kişilerin bulunması ise bölümlerin değerini iki kat daha fazla arttırmaktadır. Çalışan ve tek okul ve örnek bir tedavi uygulaması bulunan bu okullarda okumak ise oldukça uygundur. Fiyat aralıklarına bakıldığında diğer özel üniversitelere nazaran daha makuldür.

 

Sofya tıp üniversitesi, hakkında çok konunun konuşulduğu bir alandır. Öğrenci ve öğretim görevlisi açısından değişik imkanı verilmektedir. Avrupa birliği üyesi olması dolayısı ile Erasmus la yurt dışı eğitimi verilmesi de iki dönem olarak geçerlidir. Bunların yanında yıllık olarak bu okullara kayıt yaptıran öğrenci sayısı ise 8000 civarında olmaktadır. bu anlamda çoğunun da yabancı öğrenci olması oldukça fazla bir sayının okulda bulundurulmasına yol açacaktır. Uyumlu bir çalışma sisteminin uygulandığı bu okullarda, eğitim alanında olsun araştırma alanında olsun birçok imkan öğrencilerine sunulmuştur. Bütün meslek dallarında olduğu gibi bu okullarda da denklik anlamında atama yolunun olması oldukça kolaydır. Akademik personel olarak da çok kalitelidir.

 

Sofya tıp üniversitesi, dünyanın birçok kıtasından insanı kendinde misafir etmektedir. Bu anlamda tıp fakülteleri de yoğun bir sistemin olduğu bir alandır. Buralarda öğrenci değişim potansiyeli ile birlikte bilimsel araştırmalarında yoğun olduğu bir bölümdür. Aynı zamanda hastaneleri ile en iyi tedavi merkezlerini oluşturan Bulgar hastanelerinde de staj görme imkanına da sahiptirler. Bölüm olarak oldukça fazla bir bölümü de bünyesinde bulundurmaktadır. O nedenle rehabilitasyon uzmanlığı bölümü, eczacılık, röntgen teknikerliği, laborantlık gibi bölümlerin yanında tıp bölümü ile hemşirelikte bu alanda yer almaktadır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş