Sofya üniversitesi

Sofya üniversitesi

Dünyanın birçok ülkesinde üniversite eğitimi alarak, kendilerini dil anlamında da geliştirmek isteyen kişiler bulunmaktadır. Dilin ilerlemesini kendilerini akademik kariyerle birlikte geliştirmeleri ile yapmak isteyen kişilerin, yoğun olarak sınavlarında yurt dışı eğitimlerini gerçekleştirmek için yapacakları aktiviteler bulunmaktadır. İngilizce eğitimi için yurt dışından öğrenci alan birçok Avrupa ülkesi bulunmaktadır. Bunlar arasında yer alan Bulgaristan’ da Sofya Üniversitesi için birçok öğrenciyi kendi bünyesine kabul etmektedir. Bulgaristan’ nın başkenti olan Sofya da bulunan içinde bulundurduğu Sofya Üniversitesi ile yılda onbinlerce öğrenciyi kendi bünyesinde misafir etmektedir. 1888 yılında kurulan bu üniversitenin Avrupa üniversiteleri arasında ünü oldukça fazla duyulmuştur. Aynı zamanda çok köklü olması nedeniylede çoğu kişiyi kendine çekmiştir.

Sofya üniversitesi için yapılan araştırmalarda, en iyi Avrupa ülkesi olarak seçilmesi de yine üniversitenin başarısını göstermektedir. Köklü bir üniversite olan Sofya üniversitesi, kuruluş yıl dönümü olarak 110. yılını kutlamaktadır. Yaklaşık olarak 83 tane ayrı dalda eğitim veren üniversitenin eğitim kalitesi de yine aynı düzeyde oldukça yüksektir. Sofya üniversitesi sanatsal kültürel birçok alanda öğrencilerine hizmet vermektedir. Sportif olarak aktivitelerinin yoğun olması ise öğrencilerin kendi alanlarında oldukça iyi vakit geçirmelerini sağlamaktadır. İngilizce eğitimini de bu anlamda tamamlamak isteyenlere büyük bir alternatif sunulmaktadır. Öğrencilerin sunmuş olduğu imkânlar sayesinde Sofya da öğrencilik mükemmel geçmektedir. Sofya üniversitesi eğitim dili olarak Bulgarca ve İngilizce dilini kabul etmektedir.

Sofya üniversitesi kendi bünyesinde birçok farklı okula sahiptir. Farklı binalarda görev yapmak isteyen kişilerin çok büyük bir yerleşkede eğitim göreceklerini söylemek gerekir. Bu anlamda birçok kişinin okul içinde diğer bölümlerle ilgili olarak yoğun bir aktivite oluşturması mümkün olmaktadır. Aynı zamanda Sofya üniversitesi için başvuru yaparken herhangi bir baraj puanı istenmemektedir. İstenen puanların çoğu ise kendi ülkeleri için geçerlidir. İngilizce dilini geliştirmek ve eğitimin yurtdışında almak isteyenlerin birçoğu, İngilizceyi kendisi benimsemektedir. Burada birçok kişinin İngilizce konuşuyor olması ise vazgeçilmez bir olgu oluşturmaktadır. İngilizceyi bu anlamda kendi arkadaşları ile birlikte geliştirerek, bilim bakanlığından onaylı olan sertifika ile birçok kuruma giriş yapabileceklerdir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş