Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fakültesi

bulgaristan universitesi tip fakultesi

Bulgaristan Üniversitesi, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da kurulan ve Sofya Üniversitesi adıyla da bilinen, ülkenin en önemli üniversitesidir. Aynı zamanda tüm bölgenin en köklü üniversitesi olan Bulgaristan Üniversitesi, 1808 yılında Bulgaristan Yüksek Okulu ismiyle kurulan bu köklü eğitim kurumu 1905 yılında günümüzdeki statüsüne kavuşmuştur.

Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fakültesi ülkenin en önemli Tıp Fakültesi olma özelliğini taşımaktadır. Tıp fakültesi de Avrupa’nın bu önemli üniversitesinin en önemli fakültelerinden biri konumunda. Bulgaristan Sofya Üniversitesi Tıp Fakültesi bugüne yüzlerce mezun vermiş durumdadır. Alanında uzman iki yüzün üzerinde profesör bulunan fakültede siz de eğitim alabilirsiniz. Üstelik bunun için her hangi bir şarta ihtiyaç bulunmamaktadır. Sahip olduğunuz lise diploması sayesinde Tıp Fakültesi’ne kaydınızı yaptırabilir ve kaliteli eğitim alabilirsiniz. Tıp fakültesi içerisinde seçeceğiniz bölüme göre eğitim süresi çeşitlilik göstermektedir. Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim maksimum 12 dönemdir. Tıp fakültesinde eğitim dili İngilizce ya da Bulgarca olmaktadır. Bu noktada dil yeterlilik sınavındaki başarınıza göre direkt 1.sınıftan eğitiminize başlayabilir ya da 1 sene hazırlık sınıfı okuyup tıp eğitimine başlayabilirsiniz.

Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fakültesi birçok ünlü bilim adamı yetiştirmiştir. Fakülte bünyesinde anatomi, genetik, biokimya, biofizik, jinekoloji, nöroloji, onkoloji, radyoloji gibi birçok bölüm bulunan Bulgaristan Tıp Fakültesi, ülkedeki en güvenilir ve en yoğun tıp merkezi konumundadır. Aynı zamanda Bulgaristan Tıp Fakültesi’nde verilen uygulamalı eğitim sayesinde öğrenciler çok daha iyi yetişmektedir. Tüm imkanları oldukça uygun fiyatlara sunan Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fakültesi, bu yönüyle de oldukça revaçtadır. Bu üniversitede eğitim görmek ülkemize ve diğer ülkelerdeki üniversitelere göre oldukça uygundur. Üniversitenin merkezi bir konumda olması da ilgiyi arttıran unsurlardan biridir.

Bulgaristan Üniversitesi’nde eğitim görmek ya da Sofya’da yaşamak gibi aklınıza gelebilecek her soruyu Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nda görev yapan, alanında uzman olan görevlilere sorabilirsiniz. Yurtdışında eğitim görme konusunda en doğru ve en güncel bilgileri, hızlı bir şekilde Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde öğrenebileceksiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş