Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fiyatları

bulgaristan universitesi tip fiyatlari

Bulgaristan Üniversitesi, 1808 yılında Sofya Kliment ismiyle kurulan bugünkü statüsüne geçen eğitim kurumudur. Bulgaristan ve Balkanlar’ın en eski üniversitesi olan Bulgaristan Üniversitesi’nin diğer adı ise Sofya Klimet Üniversitesi’dir.

Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fakültesi, Avrupa’nın bu önemli üniversitesinin en önemli fakültelerinden biri konumundadır 200’ün üzerinde profesörü bulunan fakültede siz de kaliteli eğitim alabilirsiniz. Üstelik bunun için her hangi bir şarta gerek yoktur. Sahip olduğunuz lise diploması sayesinde Tıp Fakültesi’ne kaydınızı yaptırabilir ve eğitim alabilirsiniz.

Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fakültesi içerisinde seçeceğiniz bölüme göre eğitim süresi de çeşitlilik göstermektedir. Fakültede eğitim maksimum 12 dönemdir. Tıp fakültesinde eğitim dili ise İngilizce ya da Bulgarca olmaktadır. Dil yeterlilik sınavındaki başarınıza göre 1.sınıftan eğitiminize başlayabilir ya da bir sene hazırlık sınıfı okuyup tıp eğitimine başlayabilirsiniz. Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uygulamalı eğitim mevcuttur. Üniversitede Balkanlarda yaşayan en önemli akademisyenlerin gözetiminde hastanelerde, bölümlerinin son sınıfındaki öğrencilere eğitim verilmektedir.

Tıp fakültesi bünyesinde toplamda 31 departman vardır tanınmış isimler de bu fakülteden daha önceki yıllarda mezun olmuş öğrencilerden bazılarıdır. Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fakültesi ülkenin en güvenilir hastanesidir.

Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fakültesi fiyatları ülkemize ve diğer ülkelere göre çok daha uygundur. Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fakültesi fiyatları bu kadar uygun olmasına rağmen eğitim kalitesi son derece üst düzeydir. Tam donanımlı sınıfları, gelişmiş laboratuarları ile uygulamalı eğitim imkanı sağlanan bölümde alanında uzman profesörlerden eğitim alabileceksiniz. Sadece lise mezunu olarak tıp bölümüne kaydınızı kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Bulgaristan Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kayıt olmak için gerekli evraklar, bölüme en yakın konaklama seçenekleri, öğrenci vizesi, en ekonomik ulaşım seçenekleri ile ilgili en doğru ve en güncel bilgileri Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın alanında uzman kadrosundan öğrenebilirsiniz. Yurtdışı eğitimi ile ilgili her sorunuzda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetinizdedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş