Bulgaristan Üniversitesi Web Sitesi

bulgaristan universitesi web sitesi

Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya’da bulunan üniversite ülkenin en eski üniversitesi olarak dikkat çekmektedir. Günümüzde Balkan coğrafyasının en dikkat çeken üniversitelerinden biri konumunda olan Bulgaristan Üniversitesi hakkında birçok soru sorulmaktadır.

Bulgaristan Üniversitesi web sitesi olan www.ayed.com.tr adresi Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından hizmete açılmıştır. Bulgaristan Üniversitesi web sitesi ile bu üniversite hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Üniversitenin imkanları ve daha bir çok güncel bilgi Bulgaristan Üniversitesi web sitesi olan www.ayed.com.tr adresinde sizleri beklemektedir.

Bulgaristan Üniversitesi son yıllarda ülkemizdeki öğrencilerin dikkatini çekmiştir. Üniversitenin başkent Sofya’da oldukça merkezi bir konumda bulunması da tercihte önemli bir sebepti. Üniversiteye ulaşım birçok yolla yapılmaktadır. Bu nedenle öğrenciler konakladıkları yer ile üniversite arasında rahatlıkla gidip gelmektedir.

Bulgaristan Üniversitesi’ne yakın konumda bulunan yurtlar ile de öğrencilerin konaklama ihtiyaçları karşılanmaktadır. Sofya’da ev kiraların diğer ülkelere göre uygun olması da maddi anlamda öğrencilerin zorlanmamasına neden olmaktadır. Böylece Sofya, binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan bir şehir haline gelmiştir.

Bulgaristan Üniversitesi’nin ERASMUS, DRC, DAAD, EUA, AUF gibi eğitim alanında anlaşmalarını başarıyla uygulaması ve üniversitede Avrupa eğitim sistemi olan Bologna Eğitim sistemi’nin uygulaması kaliteyi arttırmaktadır. Üniversitede 31 fakülte bulunmaktadır. Ayrıca 8 bilgi merkezi de hizmet vermektedir.

Bulgaristan Üniversitesine kayıt olmak isteyen öğrenciler alan şartı ya da sınav şartı olmadan tercih yapabilmektedirler. Bulgaristan Üniversitesi’nin kaliteli eğitiminden faydalanmak isteyen öğrencilerin lise mezunu olması ve hayallerindeki bölümde eğitim görmek için resmi işlemleri halletmeleri ve tercih yapmaları yeterlidir. Sınav, puan stresi yaşamadan, üstelik oldukça cazip ekonomik koşullar ile üniversite eğitimi almanın keyfini çıkarabileceksiniz.

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hem Bulgaristan Üniversitesi web sitesi olan www.ayed.com.tr adresi hem de onlarca ofisi ile sizlerin hizmetindedir. Alanında uzman kadrosu ile Bulgaristan Üniversitesi hakkında en güncel bilgileri almak isteyen kişiler gönül rahatlığıyla Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurabilir ve kaliteli hizmetten faydalanabilirler.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş